2017-10-09

"Kaip jau buvau rašiusi, prieš trisdešimt metų spalio 3-4 dienomis Klaipėdos centriniame stadione įvyko pirmosios Lietuvoje lengvosios atletikos veteranų varžybos.

Tuo metu tai buvo ir pirmosios veteranų varžybos visoje Tarybų Sąjungoje.

Varžėsi Lietuvos ir Latvijos veteranai.

Šiai sukakčiai paminėti spalio 7 dieną Klaipėdos miesto veteranų lengvosios atletikos sporto klubo “Ąžuolas”, nuoširdžiai padedant visiems klubo nariams, LAM direktorės pavaduotojai Raimondai Murašovienei, Algirdui Plungei, kauniečiui Rimvydui Medišauskui, vilniečiui Kęstučiui Vislavičiui, pravedė antrąsias “Ąžuolo taurės” varžybas.

Į varžybas atvyko sporto veteranai iš Liepojos, Tukumos, Ventspilio (Latvija), Gargždų, Kauno, Klaipėdos, Kvėdarnos, Leipalingio, Mažeikių, Palangos, Radviliškio, Šiaulių, Telšių, Vilniaus.

Varžybų atidarymo metu Lietuvos lengvosios atletikos federacijos PADĖKOS raštus už aktyvią ilgametę veiklą pirmąjai varžybų organizatorei Aleksandrai Viktorčik, ir visus trisdešimt metų veteranų varžybose dalyvaujantiems Jadvygai Putinienei, Vladui Zaniauskui, Kazimierui Vilčinskui, Vytautui Miliui, Alginai Vilčinskienei, ir ilgą laiką Lietuvos garbę gynusiems Joanai Tamošaitienei, Jonui Linkiui, Edvardui Zaniauskui, Jadvygai Songailienei ir ne tik dalyvavusiems, bet ir dabar su lengvąja atletika susijusiems Algirdui Plungei, Vidmantui Daujotui, Justinui Martinkui įteikė LLAF tarybos narė Raimonda Murašovienė.

Veteranai varžėsi dvidešimtyje rungčių – moterys aštuoniose, vyrai dvylikoje.

Moterų grupėje “Ąžuolo” taurę iškovojo pirmoji Klaipėdos olimpietė Jadvyga Putinienė (rutulys), vyrų – ilgametis Lietuvos veteranų rinktinės narys Rimvydas Medišauskas (svarstis), pasiekę geriausius rezultatus pagal daugiakovės skaičiavimo lentelę.

Varžybų metu pasiekti trys Lietuvos veteranų rekordai: šiaulietė Edita Valiulienė M50 peršoko į aukštį 1,35m, 200 m nubėgo per 33,74 s. SK “Ąžuolo” narys Vytautas Zaniauskas V57 200 m rungtyje pasiekė 27,4 s rezultatą.

Iš kaimynų latvių geriausiai pasirodė daugkartinis pasaulio ir Europos veteranų varžybų nugalėtojas ir prizininkas Valdis Cela V 69, jis buvo nepralenkiamas 60 m barjerinio bėgimo , šuolio į tolį ir šuolio su kartimi rungtyse. Jo kolega Juris Baraus V65 buvo pirmas bėgdamas ilgus nuotolius 1500 m ir 800 m.

Du vilniečiai - Saulius Svilainis V58 pirmavo rutulio stūmimo rungtyje, o Leonardas Varnas V69 nugalėjo varžovus mesdamas kūjį.

Na, o daugiausia nugalėtojų “Ąžuolo” narių tarpe: Dvi pirmąsias vietas iškovojo Svetlana Pugačiova M40 60 m bėgimo ir 60 barjerinio bėgimo rungtyse, o Vytautas Zaniauskas V57 visus pralenkė bėgdamas 60 m ir 200 m.

Jadvyga Putinienė M73 tapo rutulio stūmimo rungties nugalėtoja, Oksana Choda W38 pirma pasiekė 200 m finišą, Jūratė Gedvilaitė M38 buvo pirma 400 m rungtyje, Vytautas Milius V64 įtemptoje kovoje nugalėjo šuoliuose į aukštį, Saulius Jankauskas V 38 - 400 m.

Šiose varžybose pirmą kartą dalyvavo praktiškai visi klubo nariai. Kurie negalėjo dalyvauti – buvo traumuoti, teisėjavo.

Po varžybų ir apdovanojimų dalyviai ir teisėjai, ir svečiai turėjo laiko pabendrauti, pasigrožėti Algirdo Plungės istorinėmis veteranų varžybų nuotraukomis, kurių vienos buvo iškabintos, kitos rodomos ekrane, ir dar pamatyti filmuką kaip Jadvyga gaudo gintarus Melnragėje.

Labai įdomu buvo žiūrėti vilniečio Kęstučio Vislavičiaus ne vienos valandos sukurtus filmus iš įvairių metų, įvairių veteranų varžybų. Tai jau istorija, kurią reikia branginti.

Nuoširdžiai dėkoju visiems klubo nariams, svečiams, būsimiems nariams, kurie jau dalyvavo šiose varžybose. Jūs padėjote surengti tikrai gražią šventę.

Žiedūna

VARŽYBŲ REZULTATAI    VARŽYBŲ AKIMIRKOS

Sveiki,                                                                                                                                     2017-10-01

vakar, ruošiantis "Ąžuolo" taurės varžyboms, skirtoms pirmųjų Lietuvoje lengvosios atletikos veteranų varžybų trisdešimtmečiui paminėti, klubo nariai surengė kontrolines varžybas.

Į maniežą dalyvauti, teisėjauti ar šiaip stebėti varžybas atvyko 18 klubo narių.

Manieže, iki prasidedant varžyboms, Vidmantas "sukūrė" nuotaikingą muzikinį foną. 10 narių pasitikrino jėgas bėgimų takeliuose ir šuolių sektoriuose (lentelė su jų pasiektais rezultatais pridedama). Genovaitė, Sveta, Vidmantas, Justinas ir kiti, baigę varžybas teisėjavo, Algina, Ramunė, Kazimieras ir aš buvome sirgaliai.

Po varžybų susirinkome antrame aukšte posėdžių salėje. Devynis narius (kurie per laikotarpį nuo paskutinio susitikimo Kvedarnoje iki šios dienos šventė gimtadienius), pasveikinome su gimimo diena - įteikėme po ananasą – ir, Sigitai pradėjus, sugiedojome "ilgiausių metų". Ir taip, jog skambėjo visas maniežas, išeinant apie tai buvome informuoti.

Po sveikinimų prie kavos ir arbatos aptarėme varžybų organizacinius klausimus, po to iš trijų pateiktų prizų daugumos nuomone buvo išrinktas vienas, kuris ir bus įteiktas kiekvienam varžybų dalyviui (jis valgomas, kaimiškas).

Linkiu visiems iki kito šeštadienio išsigydyti traumas, "nepasigauti" naujų. O tie kurie neturės galimybės dalyvauti, atvykite "pasirgti".

Iki susitikimo!    Žiedūna      tel. 8 670 21142

2017-09-16  11:20:35

ĄŽUOLO TAURĖ - 2017“ SKIRTA PIRMŲJŲ LIETUVOJE SURENGTŲ LENGVOSIOS ATLETIKOS VETERANŲ VARŽYBŲ TRISDEŠIMTMEČIUI PAMINĖTI.

Prieš trisdešimt metų spalio 3-4 dienomis Klaipėdoje įvyko pirmosios Lietuvoje lengvosios atletikos veteranų varžybos.

Varžybas organizavo Klaipėdos prekybos valdybos sporto instruktorė Aleksandra Viktorčik. Varžėsi Latvijos ir Lietuvos rinktinės. Lietuvai atstovavo veteranai iš Alytaus, Plungės, Šiaulių, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus. Nugalėjo latviai.

Pagal tuometinius varžybų nuostatus kiekvienoje amžiaus grupėje dalyviams, užėmusiems pirmąją vietą buvo skiriama 15, antrą 14, trečią 13 taškų. Vyrams taškai skaičiuoti nuo 40 metų, moterims nuo 35 metų. Jaunesni veteranai (30-35 metai) dalyvavo be konkurso.

Džiaugiamės, kad ir po trisdešimties metų veteranų varžybose matome Jadvygą Putinienę, Vladą Zaniauską, Kazimierą Vilčinską.

Ilgą laiką už veteranus rungtyniavo Algirdas Plungė, Vidmantas Daujotas, jie ir dabar glaudžiai susiję su lengvąja atletika.

Pridedame prieš trisdešimt metų lengvosios atletikos veteranų dalyvavusių šiose varžybose sąrašą ir jų pasiektus rezultatus.

Sporto klubas “Ąžuolas” rengia „Ąžuolo taurės” varžybas skirtas šiam gražiam jubiliejui paminėti.

Kviečiame dalyvauti.

Klubo pirmininkė  Žiedūna Bielinienė

REGISTRUOKITĖS

NUOSTATAI    TVARKARAŠTIS

Šeštadienį (09.09) Alytuje jau 6 kartą vyko "PENKIAKŪJO" varžybos.

Oras kaip visada buvo palankus varžybų dalyviams. Parungtyniauti suvažiavo septyni kūjo metimo mėgėjai. 

Pirma vieta tradiciškai iškovojo Rimvydas MEDIŠAUSKAS surinkęs 388,93 tšk. 

Antrą vietą užėmė Gintatutas Misevičius - 379,25 tšk.. Gintautas M50 amžiaus grupėje pagerino 2 Rimvydui priklausiusius Lietuvos rerkordus.  Jis 6 kg kūjį nusviedė 56,67 m ir 11,32 kg svarstį -20,36 m.

Trečias liko nenuilstantis Saulius SVILAINIS - 330,81 tšk.

 

VARŽYBŲ REZULTATAI

2017-08-21

   Savaitgalį (08.18-20) Tatos mieste Vengrijoje vyko 12-os neklasikinių metimų pirmenybės.  

 Lietuvai šiemet atstovavo 3 sportininkai: Saulius Svilainis, Rimvydas Medišauskas ir Linas Kulbokas. Visi trys startavo vienoje 55 metų amžiaus grupėje.

Saulius ir Linas pasirinko po dešimt rungčių, o Rimvydas - keturias.  

Varžybų metu buvo pasiekta 10 Lietuvos rekordų

Saulius pagerino jam pačiam priklausiusį granatos metimo rekordą - 55,24 m ir užfiksavo igmand disko metimo rekordą - 23,97 m.

Rimvydo ir Lino, pirmą kartą startavusių M55 amžiaus grupėje, rekordų skaičius buvo didesnis. 

Rimvydas pagerino svarsčio (11,34 kg) - 18,66 m ir istorinio (25,4 kg) svarsčio - 9,68 m metimų Lietuvos aukščiausias pasekmes.

Linas gerino vienarankio kūjo - 27,25 m, sunkesnių įrankių: 5 kg graikiško disko - 18,62 m, 25 kg ir 50 kg akmenų metimo rekordus. Užfiksavo svarsčio (15,88 kg) metimo į viršų - 5,30 m ir  LSW Strongest Athletics man trikovės - 2034 tšk. rekordą.

Tryse prieš viena

Įdomi tarpusavio kova sektoriuose vyko tarp Čekijos atstovo Jano Bakalos ir trijų Lietuvos sportininkų.

Pasikeisdami rungtimis lietuviai tiktai Igmand kūjo metimo rungtyje Janui leido užsikabinti aukso medalį. Galutinis užimtų pirmų vietų tarpusavio rezultatas - 11:1 lietuvių naudai.

Janas kolegų buvo pramintas Čekijos meškinu, nes varžybose dalyvavo labai jau savotiškai.

Prieš metimus nedarydavo jokio apšilimo, tiesiog keldavosi nuo netoli sektoriaus pakloto rankšluoščio ir nusviedęs įrankį vėl neskubėdamas guldavosi ir snausdavo iki sekančio bandymo.

Janas net po varžybiniai nuotraukai nepanorėjo vargintis atsikeldamas.  

Lietuvos sportininkų pasiekti rezultatai

2017-08-14

 Šį savaitgalį Parnu Estijoje (08.12-13) vyko IV Baltic Open Masters Championships pirmenybės.

Aukso medalį rutulio stūmimo sektoriuje iškovojo Genovaitė KAZLAUSKIENĖ (W65) rutulį nustūmusi 10,55 m.

Bronzos medaliu pasipuošė, neseniai į veterarų judėjimą įsijungusi, Edita VALIULIENĖ (W50). Edita 3 kg įrankį nustūmė 10,84 m ir iki antros vietos pritrūko 6 cm.

 

 Svarsčio metimo rungtyje (M55) visus apdovanojimo pakylos laiptelius užėmė Lietuvos atstovai.  Aukso medalį tradiciškai iškovojo Rimvydas MEDIŠAUSKAS -17 m. Antrą vietą užėmė Saulius SVILAINIS -16,12 m, paskutiniu bandymų aplenkęs Liną KULBOKĄ-15,85 m. 

Lietuvos metikų rezultatai

Visi varžybų rezultatai: Vyrai Moterys